کنترل آفات و بیماری های عرصه های جنگلی

کنترل آفات و بیماری های عرصه های جنگلی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: با شناسایی کانون‌های آلوده به آفات و بیماری‌های درختان جنگلی عملیات کنترل در عرصه‌های استان آغاز شده است.
از مهمترین آفات و امراض درختان جنگلی استان آفت تشی، بیماری‌های زغالی، پروانه‌های جوانه خوار و گزنده بلوط، گیاه نیمه انگلی دارواش، سوسک‌های چوبخوار، زنگ بنه و پروانه برگ خوار سفید بلوط است.
وی با بیان اینکه با مشارکت و اشاعه فرهنگ حفاظت از جنگل‌ها می‌توان از خسارت‌های جبران ناپذیر به منابع و عرصه‌های طبیعی جلوگیری کرد، ادامه داد: در حال حاضر اکثر درختان جنگلی مناطق کازرون، سپیدان، ممسنی، رستم، کامفیروز و ارسنجان که درگیر این آفات هستند با اقدامات مراقبتی تحت کنترل قرار دارند.
رییس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، کمبود اعتبارات طرح‌های عملیاتی - اجرایی در حوزه گیاه پزشکی منابع طبیعی استان را از مهمترین مشکلات و چالش‌های فرا روی این بخش اعلام کرد و اظهار داشت: تخصیص اعتبارات لازم برای افزایش فعالیت‌های بخش گیاه پزشکی و اجرای طرح‌های احیایی و اصلاحی در عرصه‌های طبیعی و جنگلی نقش بسزایی در این راستا دارد.

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر