رشد 4 برابری صادرات صنایع کوچک فارس

رشد 4 برابری صادرات صنایع کوچک فارس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، احد فتوحی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان و وجود پتانسیل‌های صنعتی و فعالیت کنسرسیوم‌ها و تشکل‌های صادراتی، امسال صادرات صنایع کوچک در مقایسه با سال گذشته ۴ برابر رشد داشته است.

‌ بازاریابی در کشور‌های جدید هدف صادراتی و اعزام فعالان صنعتی به نمایشگاه‌های معتبر خارجی از برنامه‌هایی است که با حمایت‌های این شرکت، و با اختصاص یارانه به واحد‌های صنعتی به طور ویژه در حال انجام است.

۱۴ خوشه صنعتی و کسب و کار با رویکرد صادرات محور در استان فارس شناسایی شده و از این تعدادکار مطالعات امکان سنجی ۹ خوشه به پایان رسیده و ۵ خوشه نیز اجرایی شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به فعالیت کنسرسیوم‌های صادراتی فرش دستباف، گلاب و عرقیات گیاهی، سنگ شمال و رب گوجه و شوریجات در استان فارس و نقش این کنسرسیوم‌ها درافزایش و تسهیل امور صادراتی، افزود: این کنسرسیوم‌ها در زمینه رفع موانع و مشکلات وایجاد تعامل و هم‌افزایی و مشارکت در کارگروهی زمینه افزایش صادرات را فراهم کرده اند.
فتوحی با بیان اینکه بیش از ۹۴ درصد از صنایع استان را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند از مهم‌ترین مشکلات اغلب این صنایع را ضعف در مدیریت صادرات، عدم تخصصی بودن این امر و نبود استراتژی لازم در بخش صادرات اعلام کرد و گفت: امسال برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی مدیریت صادرات برای صنایع کوچک و متوسط در اولویت برنامه‌های آموزشی قرارگرفت و در این زمینه هزینه‌های این دوره‌ها به صورت یارانه به واحد‌های صنعتی پرداخت شده است.

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر