منابع طبیعی با مردم برای مردم

منابع طبیعی با مردم برای مردم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،  مرکز فارس، با توجه به اهمیت مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی امسال شعار این هفته "منابع طبیعی با مردم برای مردم" انتخاب شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس امروز در جمع خبرنگاران مهمترین برنامه هفته منابع طبیعی را کاشت ۴۲۰ هزار اصله انواع نهال در قالب طرح‌های حفاظت شده بوستان روستایی و پارک جنگلی در نقاط مختلف استان برشمرد.
 نهال‌هایی که برای غرس آماده شده است بیشتر از گونه‌های پهن برگ، کاج، سرو، سرو نقره ای، زربین وگونه‌های بومی شامل بلوط، بنه، بادام کوهی و ارژن هستند.
 بخشی از این نهال‌ها روز جمعه ۱۸ اسفند ماه با حضور مردم در پارک یادبود شهدا در ورودی بخش بیضا غرس خواهد شد.
همچنین جشن بزرگ درختکاری ساعت ۹ صبح سه شنبه ۱۵ اسفند در نخستین روز از هفته منابع طبیعی در بوستان سلامت شیراز برگزار می‌شود.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس همچنین با اشاره مشارکت مردم در اطفاء و پیشگیری از آتش سوزی مراتع و جنگل‌های استان گفت: امسال آتش سوزی عرصه‌های منابع طبیعی نسبت به سال ۹۳ بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است.
در سال ۹۳ بیش از ۹ هزار و ۳۰۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های استان دچار حریق شد، اما با مشارکت خوب مردم این رقم امسال به کمتر از ۵۳۰ هکتار رسید.
مردم همچنین در احیا و اصلاح مراتعی که دچار حریق شده بودند نیز نقش موثری داشته اند به گونه‌ای که امسال بیشترین سطح بذرکاری در پاسارگاد که پارسال بیشترین سطح آتش سوزی را داشته است، انجام شده است.

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر