آشنایی با حمام تاریخی قلعه استان همدان

آشنایی با حمام تاریخی قلعه استان همدان

در سفر هیچ مقصدی وجود ندارد، این چرخه همیشه ادامه دارد و این راه است که اهمیت دارد.

دنیا دقیقا مثل یک کتاب است افرادی که سفر نمیکنند مانند این است که فقط یک صفحه از آن را خوانده باشند. شیراز شهری که در هر نفس وجودت از عطر بهارنارنج پر می‌شود ، شهر شعر است و در هر وجب آن حال و هوای شعرهای حافظ و سعدی پیچیده است. اگر شما هم به  شهر راز و شعر علاقه دارید، همراه ما باشید با شیرازهوم تا به شما پیشنهاد شیک ترین اجاره آپارتمان مبله در شیراز و یا همچنین اجاره منزل مبله در شیراز را داده و جهت اقامت خود آسوده خاطر شوید.

 

شیرازهوم و معرفی حمام قلعه همدان یکی از زیباترین حمام های تاریخی ایران :

شهرهمدان جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی دارد، این بار می خواهیم به سراغ یکی از زیباترین جاذبه های تاریخی اش برویم، حمام تاریخی قلعه که معماری تماشایی و زیبای این حمام، گردشگران زیادی را به اینجا می کشاند تا از این بنای تاریخی دیدن کنند. حمام قلعه همدان، یکی از حمام‌های تارخی که با معماری ایرانی اسلامی در همدان واقع شده. حمام قلعه مربوط به دوره‌ قاجار است و مساحتی حدود 1500 مترمربع دارد از دو بخش سرد و گرم تشکیل شده است که ورودی هشتی شکل دارد. بعد از عبور از هشتی، ابتدا حمام سرد و سپس حمام گرم قرار گرفته است. این حمام بخش مردانه و زنانه داشته است. در سال 1378 حمام تاریخی قلعه مورد مرمت و نوسازی قرار گرفت و پس از آنکه به شکل جالبی بازسازی شد و با یک سری نوسازی ها و مرمت ها اکنون به عنوان موزه مردم‌شناسی همدان، پذیرای گردشگران و علاقه‌مندان است. گروه های موسیقی نیز باحضور در سفره خانه حمام قلعه به صورت زنده برنامه اجرا می کنند که استقبال زیاد مردم را به همراه داشته است. معماری بکار رفته در حمام قلعه همدان از نوع ایرانی و اسلامی است و در یکی از محله های قدیمی و اصیل همدان به نام محله قلعه واقع شده است.

اگر بخواهید درباره ی تعدادی از زیباترین حمام های تاریخی ایران حرف بزنید حتما حمام قلعه ی همدان یکی از آن هاست. در این حمام  بعد از اینکه از هشتی ورودی به داخل حمام آمدید مجسمه ای را در کنار ورودی می بینید که در حال شبیه سازی کسی است که در گذشته هم همین جا می نشست و از مردم پول می گرفت. مهمانان و مسافران زیادی سالانه از داخل و خارج کشور به این حمام وارد می شوند و از سفره خانه و موزه مردم شناسی آن بازدید می کنند. به نظر که دیدن این بنای تاریخی خالی از لطف نیست.

حمام قلعه همدان تاریخی

اجاره منزل مبله در شیراز

موزه مردم شناسی حمام قلعه همدان

اجاره آپارتمان مبله در شیراز

حمام قلعه از جاذبه های گردشگری

رزرو منزل مبله در شیراز

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر