بازار بزرگ اصفهان

بازار بزرگ اصفهان

شیراز هوم و جاذبه های گردشگری:

در ابتدا لازم به ذکر است که بیان داریم شیراز هوم در زمینه اجاره روزانه منزل مبله شیراز، سوئیت مبله شیراز، آپارتمان مبله شیراز و همچنین اجاره باغ مبله شیراز فعالیت دارد. اما در این راستا، تلاش نموده است بتواند جاذبه های گردشگری ایران را به همه هموطنان عزیز معرفی نماید. و البته در میان این مناطق گردشگری و تفریحی، شیراز زیبا را بیشتر از همه شهر ها معرفی میکند. چرا که فعالیت اصلی شیراز هومرزرو آپارتمان مبله در شیراز میباشد.

نقش بازار در جوامع:

از دیرباز بازار در جوامع شرقی نقشی مهم و مرکزی داشته است. کلمه بازار،کلمه ای بسیار قدیمی و متعلق به زبان فارسی باستان است که بسیاری از زبان های آسیایی و اروپایی آن را وام گرفته اند. قدیمی ترین اشاره به وجود بازار در شهر های ایران به 8000 سال پیش برمیگردد. در اوستا، کتاب مقدس زرتشتیان، نیز به بازار اشاره میشود.

سوئیت مبله شیراز


پژوهش های باستان شناسان در تپه سیلک آشکار کرده که ساکنین این منطقه در هزاره پنجم پیش از میلاد با کشور های حوزه خلیج فارس داد و ستد داشته و دارای بازار بزرگ بوده اند. مدارک به دست آمده از عصر هخامنشی به قیمت اجناس و میزان مالیات هر یک از اصناف بازار، اشاراتی دارد. در زمان اشکانیان، اقتصاد مملکت بر دوش زارعین و تجار بازار بود. در آن زمان ایران، بزرگ ترین بازار ادویه و منسوجات منطقه بوده است. هم چنین در زمان ساسانیان، تجار دارای اصناف بودند و مسئول این اصناف، واسطه بین مردم عادی و مقامات دولتی بوده است. در قرون اول اسلامی، بازار اهمیتی بیش از پیش یافت و نه تنها مرکز تجاری، که قلب تپندهمهم ترین فعالیت های جاری اجتماعی، سیاسی و مذهبی جامعه شهری بود. مردم در این دوران نه تنها برای خرید، که برای استماع سخنان واعظان، اخبار جارچیان و شرکت در مراسم جشن و عزاداری در بازار گرد هم می آمدند.
بازار در تاریخ معاصر ایران نیز، نقش تعیین کننده و موثری داشته است. ماجرای تحریم تنباکو، انقلاب مشروطیت، نهضت ملی کردن صنعت نفت و سرانجام انقلاب اسلامی، به سبب تعطیلی بازار و حضور موثر بازاریان در پیش و پشت صحنه مبارزات، به ثمر نشست.

بازار بزرگ اصفهان:

منزل مبله شیراز

بازار بزرگ اصفهان:

بازار بزرگ اصفهان همچون مسجد جامع، نمایشگاهی از معماری دوره های مختلف تاریخی پس از اسلام است. قسمت هایی از آن طی دوره امرا و پادشاهان بویه، سلجوق و آل مظفر بنا شده است. بازار بزرگ اصفهان در شمال میدان واقع شده و سردری عالی با تزئینات کاشی کاری دارد. اما تاریخ باشکوه این مجموعه عالی معماری مشرق زمین به زمانی باز میگردد که اصفهان به پایتختی پنجمین پادشاه صفویه یعنی شاه عباس اول برگزیده شده است.

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر