باغ عفیف آباد

باغ عفیف آباد

باغ عفیف آباد یا همان باغ گلشن 13 هکتار وسعت دارد. میان این باغ ساختمانی است با شکوه که توسط میرزا محمد خان قوام الملک شیرازی ساخته شده است. ساختمان باغ عفیف آباد که در سال 1206 خورشیدی کار آن به پایان رسید یکی از قدیمی ترین ساختمان های دوران قاجار در شیراز است. جلوی ایوان بزرگ این ساختمان، چهار ستون بلند ساخته شده است که سر ستون های آن ها گچبری شده اند. بالای هر یک از آنها گل هایی به تقلید از نقوش تخت جمشید نقش بسته است. 

این باغ یکی از زیبا ترین و جذاب ترین باغ های ایران است که حتما باید آن را از نزدیک تماشا کرد و از قشنگی های آن نهایت لذت را برد. شیراز هوم با دعوت شما به مکان های دیدنی شیراز لحظات شادی را برای شما آرزو میکند.

تاریخچه باغ و موزه نظامی عفیف آباد:


محیطی سرشار و مصفا با مساحت 13 هکتار تشکیل مجموعه زیربنایی را به نام باغ عفیف آباد را میدهد. در سال 1240 شمسی، علی محمد خان قوام الملک شیرازی، عمارتی باشکوه در این باغ بنا میسازد.  با دست به دست گشتن فراوان، مجددا باغ به یکی از وارثین قوام به نام عفیفه میرسد و در سال 1341 شمسی عفیفه باغ را به فرح همسر شاه معدوم هدیه میدهد و او نیز باغ را به مزایده فروش میگذارد، توسط ارتش خریداری و در همان سال با هزینه ارتش زیر نظر میراث فرهنگی تعمیر و مرمت کلی میشود. این مکان یک محل خصوصی و تشریفاتی بود و بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، با تلاش بی وقفه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، رسما افتتاح و در دید عموم قرار گرفت.

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر