با شیراز هوم سری بزنیم به کلیسای بیت الحکم اصفهان

با شیراز هوم سری بزنیم به کلیسای بیت الحکم اصفهان

شیراز هوم ارائه دهنده سوئیت مبله در شیراز:

اول جا داره شیراز هوم رو به بازدیدکنندگان عزیز معرفی کنم. شیراز هوم وب سایتی است که در جهت ارائه پکیجی از جاذبه های گردشگری ایران ارائه شده است. شما میتوانید مناطق تاریخی، زیارتی و تفریحی رو در قسمت بلاگ این سایت مشاهده کنید. اما از خدمات اصلی و برتر شیراز هوم می توان به منزل مبله در شیرازاشاره نمود. اجاره روزانه، هفتگی و ماهیانه منزل مبله شیراز با بهترین قیمت نسبت به کیفیت از خدمات شیراز هوم به مسافران عزیز میباشد. با ما همراه باشید تا کلیسای بیت الحکم در اصفهان رو به شما معرفی کنیم.

کلیسای بیت الحکم در اصفهان:

منزل مبله در شیراز

معرفی کلیسای بیت الحکم اصفهان توسط شیراز هوم:

کلیسای بیت الحکم اصفهان یکی از بزرگ ترین کلیساهای جلفا که از دوره صفوی بر جای مانده، میباشد. این کلیسا به وسیله یکی از تجار ارمنی به نام خواجه پطرس ساخته شده و در داخل آن تزئینات و نقاشی های دیواری شامل تابلو هایی از زندگانی مسیح(ع) وجود دارد. این نقاشی ها شامل هفتاد و دو نقش نفیس به قلم هنرمندان ارمنی است و در دو ردیف تصویر شده اند. در ردیف پایین نقاشی ها پشت سر هم کشیده شده اند اما در ردیف بالا، نقاشی ها هر کدام در یک چهارچوب جداگانه قرار دارند. معماری و تزئینات طلاکاری گنبد این کلیسا، تماشایی و بسیار جالب توجه است. در داخل کلیسا، کتیبه هایی مربوط به سال های 1628 و 1711 میلادی به خط ارمنی دیده میشود که از طرف اشخاص خیری که برای کلیسا، کاری انجام داده اند به یادگار خود و خانواده هایشان نصب شده است.
بنای این کلیسا شامل سه قسمت میباشد. قسمت اول ورودی با یک بالکن که محل استقرار دختران نامزد شده و نشان شده بوده است. قسمت دوم نماز خانه کلیسا که گنبد، درست در بالای ـن قرار دارد و قسمت سوم محراب کلیسا میباشد.
بنای کلیسای بیت الحکم به شکل مربع مستطیل میباشد که دیوار های آن 31 متر طول و 14 متر ارتفاع آن میباشد. حیاط این کلیسا مساحتی حدود 480 متر مربع میباشد و شامل دو ورودی از سمت شمال و جنوب میباشد. ساختمان این کلیسا تا کنون مرمت نشده است. بنابراین اکنون در این کلیسا مراسمی برگزار نمیشود تا مشکلی پیش نیاید.

کلیسای بیت الحکم اصفهان با معماری خاص:

منزل مبله شیراز

 

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر