بند امیر در فارس

بند امیر در فارس

درباره فارس بدانیم:

این استان در جنوب ایران واقع شده است و یکی از استان هاس مشهور ایران باستان و ایران امروز بشمار میرود. این ناحیه پهناوراز قدیمی ترین مراکز تمدن بشری محسوب میشود و قرن ها مرکز حکومت شاهنشاهی ایران بوده است. قبل از اسلام دو سردار بزرگ ایرانی از این منطقه برخاسته اند و هرکدام تشکیل دهنده سلسله بزرگی به نام هخامنشی (کوروش بزرگ) و ساسانی (اردشیر بابکان) بوده اند.کوروش موسس سلسله هخامنشی بوده و پادشاهان این سلسله، نزدیک به 219 سال در ایران پادشاهی کرده اند. این سلسله به دست اسکندر مقدونی منقرض گردید و سلوکوس اول، از سرداران اسکندر، سلسله سلوکیه را در سال 311 قبل از میلاد در ایران تاسیس کرد. سلوکوس و پسرش کوشیدند که تمدن ایرانی را وارد ایران کنند و شهر هایی در ناحیه پارس(فارس) بنا نهادند. در عین حال در قسمت مرکزی پارس، در ناحیه استخر قدرت های محلی با نام های ایرانی روی کار آمدند که از سال 250 قبل از میلاد به بعد بر روی سکه های آنها نوشته هایی به خط پهلوی و چهره های ایرانی و آتشدان و غیره دیده میشود. معذالک ناحیه پارس(فارس) تا زمان آنتیو خوس چهارم جزء امپراطوری سلوکی بود. بعد از مرگ وی (164 قبل از میلاد) رو به تجزیه گذاشت و پارتیان ایالات مرکزی دولت سلوکی را فتح کردند و پارس استقلال یافت.

 بند امیر در فارس: 

آثار تاریخی بسیار مهم و با ارزشی از سلسله های مختلفی در این استان باقی مانده که میتوان تخت جمشید، پاسارگاد، نقش رستم، کعبه زردشت، کاخ سروستان، غار شاپور، بند امیر، بازار و مسجد و ارگ وکیل را نام برد. امروز به شما بند امیر را معرفی میکنیم.
بند امیر در انتهای جلگه مرودشت بر روی رود کرمیباشد. این بند که از آثار زمان عضدالدوله دیلمی و متعلق به نیمه اول قرن چهارم هجری قمری است، در زمره بناهای اسلامی به شمار میرود.

شیراز هوم:

سفر خود به شیراز را با ما تجربه کنید. شیراز هوم تیمی تخصصی در زمینه منزل مبله شیراز و آپارتمان مبله شیراز، سال های زیادی است که فعالیت دارد. اسکان در سفر یکی از مهم ترین مسائلی است که برای مسافران وجود دارد. اما مسئله مهتر از آن اقامتی امن همراه با رفاه و آسایش میباشد. شیراز هوم، آپارتمان های مبله ای را در بهترین نقاط شیراز تدارک دیده است. منزل مبله شیراز، با بهترین کیفیت و امکانات، آماده خدمت رسانی به همه مسافران عزیز میباشد.

تصویر بند امیر :

نمای عکاسی شده از بند امیر:

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر