خانه تاریخی امیر نظام در شهر تبریز

خانه تاریخی امیر نظام در شهر تبریز

تا وقتی که انرژی دارید و می‌ توانید، زندگی کنید، سفر کنید و لذت ببرید!

شهر شیراز، مرکز استان فارس را شهر شعر، ادبیات و باغ های ایرانی می نامند و مردم شیراز با خونگرمی و میهمان نوازی خاصی از گردشگران داخلی و خارجی استقبال می کنند. ما نیز با شیرازهوم همراه شماییم که این شهر رویایی را به عنوان مقصد برگزیده اید تا با اجاره آپارتمان مبله در شیراز و یا همچنین اجاره منزل مبله در شیراز اقامتی امن را برای شما مسافرین عزیز فراهم آوریم تا با آسودگی از مناطق تفریحی شیراز دیدن فرمایید.

 

معرفی خانه امیر نظام ( موزه قاجار تبریز ) از زبان شیرازهوم :

خانه امیر نظام و یا موزه قاجار تبریز خانه ای است قدیمی که در محله ششگلان تبریز یکی از قدیم ترین محله های این شهر واقع شده است. این بنا که اخیرا به یکی از موزه های محبوب در تبریز تبدیل شده است ، در دوران حکومت ناصرالدین شاه توسط امیرنظام گروسی که سمت رییس کارکنان شاه را بر عهده داشت ساخته شد. امیرنظام گروسی از زمره ثروتمندان و سرشناسان زمان خود بود که پست های مهم نظامی  و سیاسی را بر عهده داشت. عمارت امیرنظام در زمینی به مساحت 3000 متر مربع، در 2 طبقه و با زیر بنای 1500 متر ساخته شده است. ساختمان تشکیل شده از دو حیاط اندرونی و بیرونی که باغچه‌ها و حوض ها، زیبایی آن را دو چندان کرده است.
 16ستون با سرستون‌های زیبا ایوان سراسری را نگه داشته‌اند، در طبقه بالا پنجره‌های مشبک با شیشه‌های رنگی و گچبری‌ها به زیبایی مجموعه می‌افزایند. در زیر زمین خانه حوض وسیعی وجود داشته که یکی از زیباترین قسمت‌های بنا بوده، ستون‌های استوار حوضخانه و آجرکاری سقف آن بسیار چشمگیر است. خانه امیر نظام به خاطر اهمیت تاریخی خود تبدیل به موزه قاجار شد که بسیاری از هنر دوستان، فرهنگ دوستان، علاقه مندان تاریخ و بازدید کنندگان خوش ذوق را به خود جلب می کند. این موزه 11 سالن دارد که هر یک از این سالن ها به یکی از اشیای باستانی مزین گشته و جهت  بازدید عموم فراهم آوره شده است. با بازدید از این موزه به قلب زمان در شهر تبریز سفر کنید.

خانه امیر نظام تبریز

اجاره آپارتمان مبله در شیراز

موزه قاجار در خانه امیر نظام تبریز

رزرو منزل مبله در شیراز

خانه امیر نظام بنای تاریخی تبریز

اجاره منزل مبله در شیراز

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر