خانه علوی موزه سفال شهر تبریز

خانه علوی موزه سفال شهر تبریز

سفر یعنی لذت بردن و هیجان داشتن، آیا بدون چالش این ها را ممكن است به دست آورید؟

شیراز یکی از محبوب تربن و زیباتربن شهرهای ایران است. مردم شیراز خوش‌گذران و زنده‌دل و اهل ذوق هستند و همه آنان طبع شعر دارند. برای داشتن یک سفر منحصر به فرد و رویای همراه با خانواده و عزیزانتان آماده شوید. ما با شیرازهوم شما را در سفرتان یاری میکنیم با اجاره منزل مبله در شیراز و یا همچنین اجاره آپارتمان مبله در شیراز دیگر نگران اقامت خود نباشید و شیراز را همیشه بگردید.

 

در ادامه همراه ما باشید با شیرازهوم و معرفی خانه علوی موزه سفال در شهر تبریز :

شهر تبریز به عنوان یکی از قطب‌های تاریخی و گردشگری کشور بناهای باارزش زیادی دارد که از جمله آن می‌توان به خانه‌های تاریخی این شهر اشاره کرد که بیشتر آنها قدمتی چند صد ساله دارند. خانه علوی که در خیابان شمس تبریزی قرار دارد و قدمت آن به دوره قاجار و پهلوی برمیگردد به صورت زیرزمین و یک طبقه فوقانی با معماری اصیل ایرانی احداث شده است و دارای ایوان در نمای اصلی بوده که بر روی دو ستون استوار شده و دارای گچکاری های زیبا میباشد. از سال 1374 نیز بعنوان نمایشگاه و خانه سفال در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است. شاید این موزه را می توان تنها موزه زنده‌ی سفال کشور نامید.

نمای سفید رنگ این خانه توجه شما را جلب خواهد کرد. درخت‌های حیاط و حوض فیروزه ای رنگ وسط آن چشم‌نواز است. حوض خانه به همراه به همراه دو باغچه نمود خانه های قدیمی اند ، نیلوفر آبی داخل حوض و سفال های لب آن نیز زندگی جدید این حیاط قاجاری را نشان می دهند. خانه به نام مالک های قدیمی اش خانه صرافلار  و یا علوی مشهور بوده  اما اکنون با حضور موزه زنده سفال در آن به نام موزه سفال نیز شناخته می شود. این موزه از بخش‌های مختلفی شامل نمایشگاه آثار سفالگران تبریزی و حوض‌خانه که نمایشگاه‌های کوتاه‌مدت سفالگری در آن برپا می‌شود؛ فروشگاه آثار سفالگران؛ کلاس‌های آموزشی و نمایش مراحل گوناگون سفالگری به صورت زنده تشکیل یافته‌است. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تبریز با خرید این ملک اقدام به مرمت و رسیدگی این بنای ارزشمند نمود و آن را به مرکز آموزش هنرآموزان و تجمع هنرمندان رشته سفالگری تبدیل کرد و هنرجویان و اساتید سفالگری تبریز در طبقای زیر زمین خانه علوی به سفالگری می پردازند.

خانه تاریخی علوی در شهر تبریز

Image result for ‫تحقیق در مورد خانه علوی تبریز‬‎

خانه علوی موزه سفال شهر تبریز

رزرو منزل مبله در شیراز

موزه سفال در شهر تبریز

اجاره آپارتمان مبله در شیراز

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر