زاینده رود یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان

زاینده رود یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان

شیراز هوم و سفر به شیراز:

تا به حال به کدام یک از شهر های ایران سفر کرده اید؟ آیا به شیراز، شهر گل وبلبل سفر کرده اید؟ آیا دوست دارید به این شهر زیبا و تاریخی سفر کنید؟ گاهی ممکن است در تعیین اینکه به کجا سفر کنید، سردرگم باشید. چرا که به مراتب می توان گفت هر شهری زیبایی ها و جذابیت های خاص خود را دارد. اما از هر جایی که بگذریم از شیراز عزیز نمشود چشم پوشاند. تیم شیراز هوم برای مسافرانی که به شیراز سفر میکنند، جاذبه های گردشگری شیراز و همچنین آپارتمان مبله شیراز را فراهم نموده است.  بنابراین اگر خواهان سفری زیارتی، سیاحتی و تفریحی هستید، حتما سری به شیراز پر محتوا، شهر حافظ، شهر سعدی و شهر عطر بهار نارنج بزنید. چرا که طبیعت زیبا و هیجان انگیز، بناهای تاریخی و باغ های طبیعی و تاریخی بی همتای این شهر، می تواند سفری ایده آل برای هر شخصی باشد و در نهایت زیارت شاهچراغ نیز می تواند جنبه معنوی سفر شما را کامل نماید. پس به شیراز سفر کنید و شیراز هوم را همراه خود بدانید. چرا که شیراز هوم در زمینه اجاره منزل مبله شیراز و آپارتمان مبله شیراز فعالیت دارد و اقامتی امن را برای مسافران مهیا نموده است. شیراز هوم زاینده رود در اصفهان را معرفی میکند.

عکسی از زاینده رود:

منزل مبله شیراز

زاینده رود در اصفهان:

شاید بتوان گفت مهم ترین رودخانه ای که در مرکز ایران جاریست زاینده رود است. طول این رودخانه را با پیچ و خم هایش 400 تا 480 کیلومتر برآورد کرده اند اما این فاصله به خط مستقیم 270 کیلومتر است. عرض بستر رودخانه از 10 تا 800 متر در مناطق مختلف متغیر است. در شهر اصفهان، عرض این رود بین 100 تا 200 متر است. بستر این رودخانه از سرچشمه تا مصب از خود زایش آب می کند، به همین دلیل به آن زاینده رود می گویند. در طول دوره های تاریخی مختلف، زاینده رود به اسامی متفاوتی چون زندک رود ( رود بزرگ) زرین رود (رود طلایی) و زنده رود نیز شناخته میشده است. نام فعلی آن که به معنی "رود زندگی بخش" است شاید با مسما ترین نام برای این رود از لحاظ نقش حیاطی باشد که در زندگی شهری و روستایی اصفهان ایفا میکند.

Related image


رودخانه زاینده رود در چهار منطقه مشخص و متمایز جریان دارد. این رود از کوه های چهل چشمه و کوهرنگ در خاک استان چهار محال بختیاری سرچشمه میگیرد که این کوه ها در بیشتر ایام سال پوشیده از برف هستند. قسمت دوم مجرای زاینده رود همچنان پیچ و خم های زیادی دارد و از مناطق پر از پستی و بلندی فریدون و لار میگذرد، ولی هر چقدر که پایین تر می آید پیچ و خم آن کمتر میشود. در طی مسافت 24 کیلومتری از پل فلاورجان تا اصفهان، زاینده رود به شکل مارپیچ هویداست و بعضی گفته اند به این دلیل است که این کوه و روستای مجاور آن را ماربین می گویند. قسمت سوم زاینده رود دشت اصفهان را آبیاری میکند و سرانجام در مناطق خشک شرقی و باتلاقی گاوخونی به پایان راه آبی خود میرسد.

زاینده رود در زمان خشکی:

منزل مبله شیراز

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر