شیراز هوم کاخ چهل ستون را معرفی میکند.

شیراز هوم کاخ چهل ستون را معرفی میکند.

معرفی جاذبه های گردشگری با شیراز هوم:

سفر به جاذبه های گردشگری ایران یکی از ضروریات زندگی شخصی همه مردم ایران زمین میباشد. از این رو نیاز دارند تا بتوانند هر چه بهتر این جاذبه های گردشگری را بشناسند و به این مناطق سفر کنند. شیراز هوم، علاوه بر اینکه لیستی جامع و هدفمند از جاذبه های گردشگری شیراز را در اختیار مسافران شهر شیراز قرار میدهد، تصمیم گرفته است مناطق گردشگری شهر های دیگر ایران را در این وب سایت، به تصویر بکشد. شیراز هوم امروز کاخ چهل ستون اصفهان را معرفی مینماید. با ما همراه باشید تا ایران عزیز را بهتر بشناسید. 

ستون های اقتدار و زیبایی کاخ چهل ستون

آپارتمان مبله در شیراز

چهل ستون، هشت بهشت و تالار اشرف تنها بازماندگان مجموعه عظیم کاخ های صفوی هستند که میان نقش جهان و خیابان چهارباغ قرار داشتند. از نتیجه تحقیقات درباره چهل ستون چنین استنباط میشود که باغ چهل ستون بخشی از باغ وسیعی جهان نما بوده که در زمان شاه اسماعیل صفوی و به دستور او در این مکان احداث شده بود. در زمان شاه عباس کبیر در میان این باغ عمارتی به شکل کلاه فرنگی بر اساس نقشه ای از شیخ بهایی ساخته شده بود. بر اساس نوشته برخی مورخین، شاه عباس نوروز سال 1023 هجری قمری را در چهل ستون جشن گرفت. با شروع سلطنت شاه عباس دوم عمارت مزبور توسعه داده شده و تالار ها و ایوان هایی به آن افزوده شده است. نصب گچبری ها و آینه کاری های استادانه و نقاشی های نفیس دیواری از جمله تغییرات داخلی است که به دستور شاه عباس دوم صورت گرفته است. در زمان شاه عباس دوم، کاخ چهل ستون محل بار عام سفرا و مهمان های خارجی پادشاه بوده است.

سقف تالار اصلی مزین به نقاشی مطلای گل و گیاه و اشکال انتزاعی است.

منزل مبله در شیراز
 موزه کاخ چهل ستون که در سال 1356 هجری شمسی افتتاح شد، شامل مجموعه ای ارزشمند از کتب خطی، بشقاب های چینی و سفالی، نمونه های منبت کاری و خاتم کاری و پارچه های نفیس است. باغ چهل ستون هم جزء موزه چهل ستون است و در آن بسیاری از بقایای بناهای تاریخی اصفهان که در مکان اصلی خود دچار ناامنی بوده اند، نگهداری میشود. از جمله آنها می توان به سردر مسجد قطبیه و سردر درب کوشک اشاره کرد. چهار پایه ستون هایی که به صورت مجسمه های شیر و انسان در چهار گوشه حوض بزرگ جلوی کاخ قرار دارند متعلق به این محوطه نیست و تنها آثار بر جای مانده از کاخ سرپوشیده است. از دیگر آثار برجای مانده می توان به درختی خشک شده که تنها بازمانده باغ زرشک است اشاره کرد.

در گالری های خارجی کاخ چهل ستون، نقاشی های دیواری به قلم نقاشان فرنگی به چشم میخورد.

Related image

رزرو منزل مبله شیراز با شیراز هوم:

شیراز هوم علاوه بر معرفی مناطق گردشگری شیراز، برای اقامت و اسکان مسافران در سفر به شیراز، مجموعه آپارتمان های مبله شیراز را مهیا نموده است. منزل مبله شیراز و همچنین سوئیت مبله شیراز از خدمات تیم ما به مردم عزیز میباشد.

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر