عمارت مسعودیه در تهران

عمارت مسعودیه در تهران

عمارت مسعودیه در تهران:

امروز میخایم سری بزنیم به یکی از جاذبه های گردشگری تهران. یکی از دیدنی ترین بناهای تاریخی یعنی عمارت مسعودیه در تهران. همه روزه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی به این عمارت می‌آیند تا از معماری زیبای آن دیدن کنند، لحظاتی را در آن به گشت و گذار سپری کنند و برای لحظاتی از شلوغی شهر به دور باشند. هزینه ورودی عمارت مسعودیه ۵۰۰۰ تومان به ازای هر نفر است. بعضی از قسمت‌های این عمارت در حال مرمت و بازسازی است که قطعاً پس از اتمام این کار، به جذابیت‌های این محل گردشگری اضافه خواهد شد. آیا تا به حال فرصت سر زدن به این عمارت را یافته اید؟ با شیراز هوم نه تنها جاذبه های گردشگری شیراز، بلکه میتوانید همه ایران را ببینید و لذت ببرید.

عمارت مسعودیه زیبا ترین خانه تهران غوطه ور در تخریب:

منزل مبله شیراز

عمارت مسعودیه در تهران:

عمارت مسعودیه در تهران


عمارت مسعودیه در میدان بهارستان تهران واقع شده است. این عمارت در بیست و هفتم دی ماه سال 1377 با شماره ثبت 2190، به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. عمارت مسعودیه اثری به جا مانده از عهد قاجار است که به دستور مسعود میرزا، حاکم اصفهان، ملقب به ظل السلطان فرزند ناصرالدین شاه، در زمینی به وسعت چهار هزار متر مربع بنا شده است. در واقع نام این عمارت نیز برگرفته از نام مسعود میرزا به مسعودیه شهرت یافته است. باغ عمارت مسعودیه در مدت زمان قدمت خود شاهد وقایع زیادی بوده است. در عصر مشروطه به توجه به نزدیکی این عمارت به میدان بهارستان و همچنین به خاطر اختلافی که بین مسعود میرزا با برادرش مظفرالدین شاه وجود داشت، به یکی از پایگاه های مشروطه خواهان تبدیل شد. و سرانجام در سال ۱۲۸۷، عده ای زیر کالسکه محمد علی شاه بمبی را منفجر کردند، که حتی در نزدیکی عمارت بود و این بهانه ای بود برای به توپ بستن مجلس. پس از واقعه بهارستان، عمارت مسعودیه نیز به همراه خانه ظهیرالدوله و سایر مشروطه خواهان به رگبار بسته شد.

با شیراز هوم با خیالی راحت سفر کنید.

شیراز هوم با معرفی جاذبه های گردشگری شیراز و حتی همه ایران در خدمت هموطنان گرامی میباشد. از خدمات ویژه شیراز هوم، اجاره کوتاه مدت منزل مبله شیراز و آپارتمان مبله شیراز به صورت روزانه و هفتگی میباشد.

 

 

 

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر