معرفی مسجد شیخ لطف الله توسط شیراز هوم

معرفی مسجد شیخ لطف الله توسط شیراز هوم

شیراز هوم معرف جاذبه های گردشگری و ارائه دهنده منزل مبله شیراز:

آشنایی با جاذبه های گردشگری ایران یکی از نیاز هایی است که برای هر فرد ایرانی لازم است. بنابراین میتوانید با شیراز هوم، هر روز با یکی از جاذبه های گردشگری کشور عزیزمان ایران آشنا شوید. شیراز هوم در ابتدا همه مناطق گردشگری شیراز را به مسافران و هموطنان عزیز معرفی مینماید و سپس به آثار باستانی و دیدنی شهر های دیگر میپردازد. اما لازم است خدمات اصلی شیراز هوم را به شما عزیزان معرفی نماییم. اجاره روزانه منزل مبله شیراز و آپارتمان مبله شیراز از خدمات تیم ما به مسافران عزیزی است که به شیراز سفر میکنند. در سفر به شیراز، اسکان و اقامتی امن را با شیراز هوم تجربه نمایید.

معرفی مسجد شیخ لطف الله در اصفهان توسط وب سایت رسمی شیراز هوم:

یکی از غیر متعارف ترین و با شکوه ترین مساجد ایران، مسجد شیخ لطف الله در نیمه اول قرن یازدهم هجری قمری به فرمان شاه عباس اول آغاز شد و همانند مسجد جامع عباسی پیش از اتمام بنای مسجد، سر درد زیبای آن در سال 1012ه.ق. ساخته شده است. سال اتمام بنای مسجد به شهادت کتیبه محراب معرق درون مسجد، 1028ه.ق است. درباره وجه تسمیه مسجد باید گفت که شیخ لطف الله از فقهای شیعه و از مراجع تقلید مردم لبنان در عصر صفویه بوده است. شاه عباس او را برای تدریس و امامت نماز جمعه به اصفهان دعوت میکند و پس از اجابت شیخ و ازدواج دخترش با شاه، این تاجدار صفوی دستور بنای این مسجد و مدرسه کنار آن را برای تدریس و سخنرانی های شیخ صادر میکند.

 

منزل مبله شیراز

کاشی کاری های لعاب دار داخل مسجد نوری را که از پنجره های متععد دور گنبد میتابد، منعکس میکنند و به داخل گنبد خانه فضایی روحانی میبخشند.در مورد بنای مسجد شیخ لطف الله، ساختمان مسجد نسبتا ساده است. پشت در ورودی، دالانی باریک آغاز میشود که با سه گردش به گنبد خانه منتهی میشود. گنبد مسجد شیخ لطف الله یک پوش است که با وجود ارتفاع کم خود، پوشش مناسبی برای گنبد خانه کوچک آن محسوب میشود. از طرف دیگر، ابعاد آن به اندازه ای است که با عظمت میدان مجاور خود"نقش جهان" تناسب لازم را ایجاد میکند. گنبد کوتاه این مسجد نیز یکی از زیبا ترین گنبد های اصفهان است که از طرفی به خاطر عظمت و از طرف دیگر بر اثر تزئیناتی که از زمینه کرمی با نقش و نگار هایی به رنگ آبی سیر تشکیل میشود، توجه هر بیننده ای را به خود جلب میکند.
محراب کاشی کاری معرق این مسجد با تزئینات مقرنس خود زیبایی نفس گیری دارد. دو لوحه به خط نستعلیق سفیدبر زمینه کاشی لاجوردی بر آن نصب شده که در آن"عمل فقیر محتاج به رحمت خدا محمد رضا بن استاد حسین بنا اصفهانی 1028" درج شده است.

مسجد شیخ لطف الله در اصفهان:

اجاره منزل مبله شیراز

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر