معرفی موزه کودک تهران در سایت شیراز هوم

معرفی موزه کودک تهران در سایت شیراز هوم

با شیراز هومسفری متفاوت به شیراز را تجربه کنید و اقامت خود را به ما بسپارید. اجاره منزل مبله شیراز، سوئیت مبله شیراز، باغ مبله شیراز و آپارتمان مبله شیراز از خدمات شیراز هوم میباشد.

معرفی موزه کودک تهران:

موزه کودک تهران در شانزده مهرماه سال 1379 هجری شمسی به مسئولیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تاسیس شده است.
نشانی: تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش های فرهنگی هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

موزه کودک در تهران:

منزل مبله شیراز

بخش های مختلف موزه:

بخش انتشارات: در این بخش از سال 1340 هجری شمسی تا کنون کتاب های چاپ شده در زمینه های داستان، شعر، قصه، داستان های علمی، داستان های مذهبی درباره کودکان به صورت نمودار تصویری و با تفکیک گروه های سنی و سال انتشار کتاب ارائه میشود.
بخش تئاتر: آشنایی با هنر تئاتر کودکان و هم چنین آشنایی با تکنیک های مختلف نمایش برای کودکان و ارائه تاریخچه تئاتر کودک و اجراها، از بدو تاسیس مرکز تئاتر تا کنون به صورت نمودار تصویری و اطلاعات در بخش رایانه موزه موجود است.
بخش سینمایی: در این قسمت از موزه، کودکان و نوجوانان با تاریخچه فیلم کودک آشنا می شوند و هم چنین چگونگی ساخت فیلم های انیمیشن را از نزدیک مشاهده می کنند و از طریق رایانه به انتخاب فیلم می پردازند و فیلم مورد نظر خود را می توانند در سالن کوچک موزه روی پرده ببینند.
بخش سرگرمی ها: در این بخش مخاطبین با واحد تولید سرگرمی های کانون آشنا می شوند. در بخش سرگرمی ها، اطلاعات لازم در مورد نجوم و آسمان از طریق آسمان نمایی که در موزه وجود دارد، در اختیار مخاطبین قرار میگیرد. در این بخش با دنیای سنگ ها، چوب ها، کاغذها، و خلاصه موادی که در پیرامون خود دارند، بیشتر آشنا میشوند و در نهایت می توانند به گونه ای دیگر به طبیعت بنگرند.
بخش پژوهش: در این بخش، مخاطبین با پژوهش های آن جام شده در کانون پرورش فکری در مورد کودکان آشنا می شوند و می توانند از جزوات پژوهشی بهره گیرند.
آرشیو تصویر گری کتاب کودک: در این بخش بیش از هفت هزار قطعه از آثار تصویرگران کتاب کودک از سال 1340 هجری شمسی تا کنون موجود است و به مناسبت های مختلف به صورت نمایشگاهی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار میگیرد.
 و در آخر بخش جانبی موزه که نمایشگاه های تصویرگری به مناسبت های مختلف از جمله روز جهانی کودک، تولد"هانس کریستین اندرسن" و غیره تشکیل میشود.

 

منزل مبله شیراز

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر