معرفی کاخ هشت بهشت اصفهان توسط شیراز هوم

معرفی کاخ هشت بهشت اصفهان توسط شیراز هوم

رزرو منزل مبله شیراز:

شیراز هوم امروز قصد داره کاخ هشت بهشت اصفهان رو به شما عزیزان معرفی کنه. به طور کلی تیم شیراز هوم همه جاذبه های گردشگری شیراز و حتی ایران رو در این وب سایت نمایش میدهد. اما از اهداف اصلی شیراز هوم، اجاره منزل مبله شیراز با تمام امکانات رفاهی میباشد. که با توجه به کیفیت آپارتمان مبله شیراز، بهترین هزینه ها را به شما مسافران ارائه می نماید.

کاخ هشت بهشت اصفهان:

کاخ هشت بهشت که در سال 1080 هجری قمری در دوره پادشاهی شاه سلیمان صفوی در وسط باغی موسوم به باغ بلبل بنا شده، یکی از بناهای بسیار زیبای عهد صفوی است. کاخ مزبور دارای آزاره های مرمری و یک تاق مقرنس مذهب در ایوان ها و دیوار هایی مزین به نقاشی عالی است. نمای بیرونی کاخ آراسته به کاشی کاری زیبایی با تصاویر انواع و اقسام چرنده و پرنده و درنده است. این کاخ در زمان شکوه و جلال خود، یکی از برجسته ترین و فاخر ترین بناهای جهان بود و توسط سیاحان اروپایی مورد ستایش و تمجید فراوان قرار گرفته است. طلاکاری های خیره کننده، کتیبه های نفیس، آینه کاری های دلفریب، نقاشی های استادانه، پرده های زربفت گرانبها و گچبری های ماهرانه از جمله زیبا ترین مظاهر این کاخ بوده اند. اما این بنا بیش از هر چیز به خاطر سقفی که بر آن اشکال متفاوت مانند عالی قاپو، گچبری شده اند و باغ زیبا و مصفای پیرامون خود مشهور بوده است. اکثر این تزئینات در طی زمان حکمرانی ظل السلطان به بهانه تغییر دکور کاخ از میان رفته یا تاراج شده اند.

تصویری زیبا از کاخ هشت بهشت اصفهان:

منزل مبله شیراز

کاخ هشت بهشت اصفهان:

منزل مبله شیراز


در رابطه با وجه تسمیه کاخ، گروهی به زمانی اشاره میکنند که کاخ در تملک یکی از پسران فتحعلی شاه قاجار بوده و او در آن هشت زن صیغه ای خود را که به زعم آقازاده قاجار زیباییشان تنها قابل مقایسه با حوریان مقیم بهشت بوده، ساکن کرده بود. گروهی دیگر بر این باورند که نام اصلی کاخ، هشت بهشتی و اشاره ای به زیبایی خیره کننده آن که تنها عوالم ملکوتی با آن قدرت برابری و رقابت داشته اند، بوده است.
کاخ علی رغم اندازه کوچکش نقشه پیچیده ای دارد که در آن تقارن شعاعی کاملا رعایت شده است. هنگام حضور در کاخ، فرد حس میکند که وارد هزار تویی از اتاق های متعدد پیوسته به یکدیگر شده است. در چهار ضلع بنا، ایوان هایی که از لحاظ شکل و تزئینات از یکدیگر متمایزند، قرار دارند. تالار مرکزی دو طبقه ارتفاع دارد و با گنبدی که وسط آن نورگیر تعبیه شده، پوشیده شده است.

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر