موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی دانشگاه شیراز

موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی دانشگاه شیراز

شیراز هوم و خدماتش:

با شیراز هوم همه ایران را بشناسید. شیراز هوم معرف همه جاذبه های گردشگری شیراز و شهر های دیگر ایران. هدف اصلی شیراز هوم اقامت امن در سفر به شیراز میباشد. اجاره منزل مبله شیراز و همچنین آپارتمان مبله شیراز از خدمات تیم ما به مسافران عزیز میباشد.

موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی دانشگاه شیراز:

سنگ بنای این موزه توسط دکتر صدرالدین شریفی متخصص علم گیاه پزشکی و استاد دانشگاه شیراز گذارده شده است. نمونه های مختلفی را که نامبرده در بین سال های 1335 تا 1353 جمع آوری کرده بودتماما به دانشگاه شیراز واگذار شد. اما به دلیل افزایش قابل توجه نمونه ها و محدودیت نگهداری آنها و از طرفی ضرورت ایجاد محیطی مناسب برای بازدید عموم، ساختمان فعلی موزه در سال 1359 در زمینی به مساحت 10 هکتار از موقوفات صاحب دیوانی توسط دانشگاه شیراز و به همت موسس آن ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت.ساختمان موزه در حال حاضر از یک سالن مرکزی گنبدی شکل به مساحت 1600 متر مربع و سه بال جانبی به زیربنای 3000 متر مربع تشکیل شده است.

هزاران نمونه جانوری و گیاهی در موزه دانشگاه شیراز:

منزل مبله شیراز

بخش های مختلف موزه:

بخش علوم جانوری: در این بخش 2800 نمونه جانور از گروه مهره داران (انواع پرندگان، پستانداران، خزندگان، دوزیستان) و بی مهرگان(مانند اسفنج ها، مرجان ها، کرم ها، صدف ها، بندپایان، حشرات، خارپوستان)، همچنین موجودات عجیب الخلقه مثل بزغاله و گوساله دو سر، مرغ 4 پا و قوچ 4 شاخ نگهداری میشود.
بخش آناتومی: در این قسمت اسکلت انواع رده های جانوری و ساختمان داخلی آنها، مراحل رشد جنینی انسان و پرندگان و اسکلت عظیم الجثه یک نهنگ 15 متری نیز قرار دارد.
بخش علوم گیاهی، بخش زمین شناسی، بخش تکنولوژی، بخش مردم شناسی، بخش نجوم و ستاره شناسی، بخش کارگاه تاکسیدرمی،کتابخانه، کافی شاپ موزه و آکواریوم 7 متری ماهی های آب شیرین و شور با انواع مختلف ماهی های زیبا و کم نظیر.

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر