موزه جواهرات ملی در تهران

موزه جواهرات ملی در تهران

شيراز شهر خوبي هاست، ما هم از صميم دل همانند شاعر بزرگ اين شهر و شاعر بزرگ ايران زمين براي حفظ و بقاي آن دعا مي کنيم؛
    “خوشا شيراز و وضع بي مثالش
    خداوندا نگهدار از زوالش"

حال در کنار تمام اين خوبي ها و زيبايي ها، مردمان خوب شيراز هم بر تمام اين محاسن و خوبي ها مي افزايند؛ چرا که مردمان اين ديار، مردماني خوب، پاک، مومن و خونگرم هستند؛ پس راهی شیراز میشویم با یک همراه خوب به نام شیرازهوم که اقامت شما مسافرین عزیز را با بهترین امکانات فراهم میسازد و با اجاره آپارتمان مبله در شیراز و یا همچنین اجاره منزل مبله در شیراز میتوانید از خدمات ما برای اسکان بهره مند شوید.

موزه جواهرات ملی ایران در تهران از زبان شیرازهوم :

کمتر آدمی را روی زمین می توانید پیدا کنید که تا به حال آرزوی دستیابی به صندوقی پر از جواهرات را در خیال خود نپرورانده باشد. شاید جالب باشد بدانید که بسیاری از گنج های بزرگ کشف شده دنیا به شکلی کاملا تصادفی پیدا شده اند و شاید شما هم روزی گنج بزرگی را پیدا کنید. همراه ما باشید تا شما را به خزانه جواهرات ملی ایران ببریم، جایی که برخی از بهترین جواهرات دنیا را در خود جای داده است.  تاریخچه جمع‌آوری و نگهداری جواهرات در ایران، از دوره حکومت صفویه آغاز می‌شود. تا قبل از صفویه‌، جواهرات گران‌بهایی در خزانه دولتی وجود نداشته و پادشاهان صفوی بیش‌از دو قرن به جمع‌آوری جواهرات پرداختند. در دوران قاجار مجموعه جواهرات جمع‌ آوری و ضبط شد و تعدادی از جواهرات بر تاج کیانی‌، تخت نادری‌، کره جواهرنشان و تخت‌طاووس نصب گردید. در سال 1316 ، قسمت عمده جواهرات به بانک ملی ایران منتقل شد و پشتوانه اسکناس و بعداً وثیقه اسناد بدهی دولت به بانک بابت پشتوانه اسکناس قرار گرفت‌. خزانه فعلی در سال 1334 ساخته و در سال 1339 با تأسیس بانک مرکزی ایران افتتاح و به این بانک سپرده شد. این موزه تا قبل از انقلاب فعالیت داشته و بعد از آن تعطیل و دوباره در سال 1369 برای عموم بازگشایی شد. جواهرات مهم این موزه الماس دریای نور، تخت طاووس یا تخت خورشید، تخت نادری و کره جواهر نشان است‌. موزه جواهرات ملی با مساحتی حدود 1000 مترمربع مجهز به سیستم ایمنی است که توسط آلمانی‌ها ساخته شده و تعدادی از برترین، باارزش ترین و زیباترین جواهرات ایران و دنیا را در خود جای داده است.

در این خزانه می توانید از الماس دریای نور، بزرگترین الماس صورتی دنیا، الماس نورالعین، تاج کیانی، تخت نادری، تخت طاووس، کُره جواهرنشان، الماس های زرد، سیاه و سرخ، بزرگترین لعل دنیا و بسیاری دیگر دیدن کنید.با بازدید از این خزانه می توانید نمونه های منحصر به فردی از هنر جواهرسازی، مرصع کاری و طلاسازی هنرمندان ایرانی و جهانی را به تماشا بنشینید. جموعه جواهرات ملی ايران از لحاظ ارزش هنری، تاريخی و منحصر به فرد بودن در شرايطی است که حتی زبده‌ترين کارشناسان و ارزيابان جهان هم نتوانسته‌اند ارزش واقعی يا تقريبی آن را محاسبه کنند. اشیاء و جواهرات قیمتی این خزانه 75 درصد از پشتوانه اسکناس کشور را تشکیل می دهد.

ساختمان موزه جواهرات ملی در تهران

اجاره منزل مبله در شیراز

نمایی از اشیاء سلطنتی در موزه

اجاره آپارتمان مبله در شیراز

تاج قیمتی سلطنتی از اشیاء موزه

رزرو منزل مبله در شیراز

نمایی از موزه جواهرات ملی

اجاره باغ مبله در شیراز‬‎

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر