موزه فرش ایران

موزه فرش ایران

اجاره روزانه منزل مبله شیراز با تیم تخصصی شیراز هوم:

اقامت در منزل مبله شیراز تخصص تیم مجرب شیراز هوم میباشد. با شیراز هوم نگران اسکان خود در شهر پر هیجان شیراز نباشید. تیم ما یک سری آپارتمان های مبله را در سطح شهر جمع آوری نموده است تا اقامتگاهی باشد برای مسافران شیراز. و اما شناخت جاذبه های گردشگری این شهر برای مسافرانی که به شیراز عزیز می آیند کاملا لازم است. بنابراین ضمن معرفی این جاذبه ها در شیراز، میتوانید نهایت لذت را ببرید.

موزه فرش ایران:

موزه فرش ایران در ضلع شمالی پارک لاله و روبروی فروشگاه سپه خیابان فاطمی واقع شده است. این موزه در 22 بهمن ماه 1356 هجری شمسی افتتاح شد. ساختمان موزه فرش ایران دارای معماری شکیل و چشم گیری است که آذین های نمای بیرونی آن شبیه به دار قالی است. سطح نمایشی موزه مساحتی برابر 3400 متر مربع را در بر میگیرد که شامل دو تالار است و برای نمایش انواع قالی های دست بافت و گلیم مورد استفاده قرار میگیرد.

موزه فرش ایران تجلی هنر و اصالت ایرانی

منزل مبله شیراز
تالار طبقه هم کف به نمایشگاهی دائمی اختصاص دارد و تالار فوقانی جهت برگزاری نمایشگاه های موقت گلیم و قالی طراحی شده است. پژوهش در سوابق، تحولات و کیفیت تاریخی هنر و صنعت فرش، خاصه در ایران، گردآوری و خریداری نمونه هایی از انواع قالی های دست بافت ایرانی و برگزاری نمایشگاه های موقت از فرش ایران و سایر نقاط جهان، از اهداف موزه به شمار می آید.

موزه فرش ایران

سوئیت مبله شیراز


در موزه فرش، انواع گلیم ها و سایر فرش های دست بافت، با توجه به مرغوبیت و قدمت آن ها و با در نظر گرفتن ویژگی های قالی ایران از لحاظ رنگ آمیز، طرح، نقش، بافت و تنوع مناطق قالی بافی حفظ و نگه داری میشود.
مجموعه موزه فرش ایران شامل با ارزش ترین نمونه های قالی ایران از قرن نهم هجری تا دوره معاصر است و از منابع غنی تحقیقی برای پژوهشگران و هنر دوستان به شمار می آید. معمولا حدود 135 تخته از شاهکار های قالی ایران، بافت مراکز مهم قالی بافی مانند کاشان، کرمان، اصفهان، تبریز، خراسان، کردستان و جز آن ها، بافت مراکز مهم قالی بافی مانند کاشان، کرمان، اصفهان، تبریز، خراسان، کردستان و جز آنهادر تالار طبقه هم کف به معرض نمایش گذاشته میشود.

هنر زیبای ایرانی:

منزل مبله شیراز

از ویژگی های موزه فرش قالیچه دست بافت ارزشمند و بی نظیر ایرانی، کار فرش بافان کاشان در اندازه های 130 در 220 سانتی متر، معروف به قالیچه میرزا کوچک خان جنگلی است. قدیمی ترین فرش شناخته شده در جهان قالی 2500 ساله پازیریک است که در سال 1949 میلادی در جنوب سیبری کشف شد و آن را بافت ایران در دوره هخامنشی دانسته اند. قالی ایرانی پیوسته به عنوان یکی از اصیل ترین هنر ها مورد توجه بوده و طیف وسیعی از طرح ها و نقوش زیبا را در بر داشته است. در میان قالی ها با طرح های گوناگون که در آنها به کار گرفته شده، قالی های تصویری جایگاه ویژه ای دارد. 

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر