موزه هنر های ملی ایران

موزه هنر های ملی ایران

با شیراز هوم و خدماتش آشنا شویم.

کم کم داریم به اواخر تابستون، فصل خوب مسافرت نزدیک میشیم. و شاید لارم باشه در این مدت اندک سفری به شهر رویایی شیراز داشته باشیم. اگه قصد دارین به شیراز زیبا و تاریخی سفر کنید ما را همراه لحظات خوب خود بدانید و اقامت خود را به ما بسپارید. شیراز هوم در زمینه اجاره و رزرو منزل مبله شیراز، سوئیت مبله شیراز و آپارتمان مبله شیراز فعالیت دارد و سال هاست که در این عرصه، خدمت رسانی میکند و تا کنون توانسته تجربه های لازم را در جهت امر اسکان مسافران بدست آورد. اما خدمات شیراز هوم تنها به اجاره روزانه منزل مبله شیراز بسنده نمیشود، بلکه این تیم مجرب، تفرجگاه های بکر شیراز و حتی شهر های دیگر ایران را برای مسافران عزیز به تصویر میکشد. با شیراز هوم سفر متفاوتی را به شیراز تجربه کنید.

موزه هنر های ملی ایران:

170 سال پیش در زمان فتحعلی شاه، در محل ساختمان های وزارت فرهنگ و سازمان برنامه و بودجه فعلی، باغ بزرگی بود که از شمال تا خیابان هدایت فعلی و از جنوب تا میدان بهارستان گسترده بود. در حال حاضر از آن باغ و قصر فقط حوض خانه ای باقی مانده که تبدیل به موزه هنر های ملی شده است و شاید همین اقدام آن را از خطر نابودی محفوظ داشته است.

حوض خانه باغ نگارستان در جنوبی ترین قسمت قصر و باغ نگارستان واقع شده است.

منزل مبله شیراز


این مجموعه دربرگیرنده بهترین هنر های ملی ایران در همه سال های اخیر مانند نگار گری، تذهیب، خاتم، کاشی کاری، قالی بافی، پارگه بافی، زری بافی، مخمل بافی، مینا کاری، قلم زنی و معرق است. این ساختمان در 1309 هجری شمسی به موزه تبدیل شده است. ساختمان موزه از همان دوران باقی مانده و فقط حوض وسط تالار برداشته شد.
نام موزه از نام باغ برداشته شد و چون این محل حوض خانه بوده، به حوض خانه باغ نگارستان معروف است. این موزه به همت زنده یاد استاد حسین طاهر زاده بهزاد تاسیس شده است.

 

سوئیت مبله شیراز

موزه هنر های ملی ایران در زمان تعمیرات:

اجاره روزانه منزل مبله شیراز

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر