موزه چای ایران در استان گیلان

موزه چای ایران در استان گیلان

شيراز شهر راز و نياز، شهر عشق و هنر، مهد انديشه های عارفانه و عاشقانه است.

طولانی‌ترین سفرها، حتی سفرهای چند هزار کیلومتری با یک گام شروع می‌شوند و مسافرت به یک مکان فوق العاده خوش آب و هوا و عالی خوش نمی گذرد اگر دغدغه اسکان را داشته باشیم. سعی ما بر این است تا با شیرازهوم یک اقامت عالی را با اجاره آپارتمان مبله در شیراز و یا همچنین اجاره منزل مبله در شیراز را به شما پیشنهاد داده و خیالتان از اقامت در شهر عشق و هنر آسوده کنیم تا به راحتی به دیدن مناطق گردشگری شیراز رفته و از سفر خود لذت ببرید.

 

موزه تاریخ چای ایران در استان گیلان از زبان شیرازهوم :

یکی از زیباترین و از قدیمی ترین  شهرهای استان گیلان لاهیجان است که به شهر چای شهرت دارد. چای كاری در ایران برای اولین بار به دست حاج محمد میرزا كاشف السلطنه چای كار در سال 1319 در لاهیجان آغاز شد و به سرعت در این شهر و دیگر مناطق سواحل جنوبی دریای مازندران توسعه یافت.  موزه تاریخ چای ایران مربوط به دوره معاصر و در لاهیجان، بر فراز تپه‌ای در خیابان کاشف شرقی واقع شده است. این اثر در تاریخ 26 آبان 1357 به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. آرامگاه کاشف السلطنه و موزه تاریخ چای ایران و گنجینه تاریخ چای از جاذبه های دیدنی و جالب لاهیجان است. موزه چای ایران از دو بخش تکیل شده ، بخش مربوط به کشت و مصرف چای و بخش آثار قدیمی. در موزه اسناد و مدارک کاشف‌ السلطنه و وسایل مربوط به مصرف چای مانند انواع سماورهای ذغالی، قوری‌های چینی، مسی و سنگی ، قهوه‌خوری‌ها ، عهدنامه ناصرالدین شاه و انواع گیره‌های استکان چای ، سینی، پایه فنجان ملیله‌ کاری و... در موزه تخصصی چای به نمایش گذاشته شده است. غرفه‌های این تالار در دیوارهای جانبی و به ‌صورت جعبه های آئینه‌ای سراسری ایجاد شده است، در طبقه همکف در داخل ویترینها دو سماور روسی، سینی نقره، ساخت اصفهان، پیمانه و جعبه چای ، قهوه‌ خوری چینی و دست‌ نوشته‌ های کاشف‌ السلطنه در معرض دید قرار گرفته‌اند. نمای بیرونی موزه به طور كامل با سنگ تیشه ای خاكستری پوشیده شده و كف سالن اصلی و محوطه مقبره نیز با سنگ مرمر فرش شده است.

در ضلع غربی موزه چای ایران در لاهیجان برجی طراحی شده که مقبره کاشف‌السلطنه در آن قرار دارد. در سال 1371 شمسی کل مجموعه به سازمان میراث فرهنگی کل کشور واگذار شد و سالن مستطیل ‌شکل نسبتاً وسیعی در جوار برج آرامگاه بود برای احداث موزه تاریخ چای ایران درنظر گرفته شد. این مجموعه هم اكنون با داشتن وسایل سنتی و تخصصی مربوط به چای و مداركی مربوط به چگونگی فعالیت های پدر چای ایران ، همه روزه پذیرای بسیاری از گردشگران است.

موزه تاریخ چای ایران

رزرو منزل مبله در شیراز

موزه چای لاهیجان

اجاره آپارتمان مبله در شیراز

موزه چای در استان گیلان شهر لاهیجان

اجاره منزل مبله در شیراز

تازه ها

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

مرقد مطهر حضرت سید میر احمد ملقب به شاهچراغ (ع)...

حرم حضرت شاهچراغ (ع)

دروازه قرآن شیراز

اصل این بنا متعلق به دوران دیلمیان فارس می‌باشد که...

دروازه قرآن شیراز

تخت جمشید (پرسپولیس)

تخت جمشید با وسعتی حدود 125000 متر مربع به فرمان...

تخت جمشید (پرسپولیس)

آرامگاه سعدی

شیخ مصلح‌الدین سعدی شیرازی شاعر حکیم و فیلسوف بزرگ قرن...

آرامگاه سعدی

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر

آپارتمان مبله در فرهنگ شهر F02 شماره تماس:09392489045طبقه دوم/ آپارتمان...

اجاره آپارتمان مبله در فرهنگ شهر